Prince

Zajmujemy się dystrybucją znanych i cenionych marek do twojego domu. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

 

 

Każda kuchnia wymaga indywidualnego rozwiązania wentylacyjnego ze względu na stylistykę mebli kuchennych, umiejscowienia, długości przewodu wentylacyjnego, bądź też braku możliwości podłączenia do takowego, warunków lokalowych upodobań kulinarnych użytkowników oraz ich konkretnych wymagań. Dlatego wybierając okap należy zwrócić uwagę na cały szereg czynników ważnych i ważniejszych.   


Wybierając okap powinieneś zdecydować się, czy ma być on zabudowany czy wisieć samodzielnie? Do wyboru masz kilka typów okapów: przyścienne, wyspowe/przyścienne, wyspowe, do zabudowy szafkowej, do zabudowy blatowej oraz do zabudowy sufitowej.

 

   

Ambient - Exclusive by Galvamet

OKAPY

okapy przyścienne

Najpopularniejszą grupą okapów samodzielnie wiszących są okapy przyścienne, nazywane także kominowymi. Montowane są one nad kuchenką, tuż przy ścianie i maja długi, pionowy komin, który maskuje rurę odprowadzającą zanieczyszczenia do szybu wentylacyjnego. Tego typu okapy mają najczęściej stalowe wykończenie i proste, geometryczne kształty, przez co mogą być ozdobą w każdej kuchni. Możesz też spotkać tzw. modele ukośne, które montowane na ścianie lekko pochylają się nad kuchenką.


 

OKAPY

okapy wyspowe

Bardzo podobne pod względem konstrukcji do okapów kominowych są okapy wyspowe, które składają się z podstawy oraz rury odprowadzającej. Montowane są jednak nie do ściany, a do sufitu. Okapy wyspowe przeznaczone są do kuchni, w których płyta grzewcza kuchenki umiejscowiona jest na środku pomieszczenia, na tzw. wyspie.

Metaphora - Exclusive by Galvamet

 
Alba Piramide - Elica

OKAPY

okapy na linkach

Jest to grupa okapów, które ze względu na swoją budowę  mogą wisieć tak jak nad płytą umieszczoną w ciągu mebli przy ścianie.  Montowane są bądź do sufitu za pomocą stalowych linek bądź do ściany za pomocą specjalnego uchwytu. Uwaga: ta grupa okapów pracyje tylko w trybie pochłaniacz

 

 

 

OKAPY

okapy szafkowe

Zwykle niewielkich rozmiarów okapy montowane wewnątrz specjalnie do tego przygotowanych szafek. Zajmują one mało miejsca, dlatego sprawdzą się nawet w kuchniach o niewielkiej powierzchni. Dodatkowo są mało widoczne, bo znajdują się pod szafką.

 

 

Gutmann - llano

   

Futura - Gutmann

OKAPY

okapy blatowe

To grupa zaawansowanych technologicznie okapów, które montowane są wewnątrz szafki będacej wyspą i częściowo wystają ponad blat kuchni. Niektóre modele podczas, gdy nie pracują mogą chować się pod blat.

   

OKAPY

okapy sufitowe

Coraz popularniejszą grupą są okapy do zabudowy sufitowej. W dużych często otwartych na salon kuchniach z wyspą, gdzie dekorację stanowią inne przedmioty np. oświetlenie, okap musi stać się jak najmniej widoczny -  „wtopić” się w sufit.

Campo - Gutmann


wydajność okapu

co wpływa na wydajność okapu?

jak dobrac szerokość okapu?

poziom hałasu

jak obniżyć poziom hałasu?

jak dobrać silnik zewnętrzny

okap i płyta - nierozlączna para

odległość od płyty grzewczej a szerokość płyty

jak uniknąć kondensacji pary wodnej?