Prince

Zajmujemy się dystrybucją znanych i cenionych marek do twojego domu. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

 

wydajność okapu

co wpływa na wydajność okapu?

jak dobrac szerokość okapu?

poziom hałasu

jak obniżyć poziom hałasu?

jak dobrać silnik zewnętrzny

okap i płyta - nierozlączna para

odległość od płyty grzewczej a szerokość płyty

 

 

 

 

jak uniknąć kondensacji pary wodnej?

 

Skąd się bierze wilgoć w domu ?

Wilgoć jest wszechobecna w powietrzu. W mieszkaniu, jeżeli jest jej więcej niż tego potrzebuje człowiek, należy ją traktować jak substancję zanieczyszczającą powietrze. Nadmiar należy usuwać za pomocą wentylacji.

Zawartość pary wodnej w powietrzu może się znacząco zmieniać, przy czym maksymalna zawartość wilgoci w powietrzu zależy od ciśnienia atmosferycznego i temperatury. Ze względów zdrowotnych i dla utrzymania komfortu cieplnego wilgotność względna powietrza w temperaturze 20-22 stopnie Celsjusza może wynosić 30-65%. W temperaturze około 26 stopni wilgotność nie powinna przekraczać 55%. Gdy wilgotność przekracza 70%, warunki zaczynają sprzyjać powstawaniu grzybów i pleśni, które są szkodliwe dla ludzi i niszczą konstrukcję budynku.

Źródeł wilgoci w mieszkaniu jest wiele. Dostaje się ona do pomieszczenia wraz z powietrzem zewnętrznym, powstaje także w wyniku czynności wykonywanych przez domowników. Kąpiele, pranie, gotowanie produkują najwięcej pary wodnej. Także wszystkie organizmy żywe emitują wilgoć jako produkt metabolizmu.

Orientacyjna intensywność wydzielania pary wodnej:
· sen lub odpoczynek 50 g/h
· lekka praca 90 g/h
· ciężka praca 150 g/h
· szybki taniec 340 g/h
· kąpiel w wannie 1000-1100 g/h
· kąpiel pod prysznicem 1500-1700 g/h
· suszenie bielizny (jeden wsad do pralki) 2000 g/h
· gotowanie (jeden posiłek) 1000-2000 g/h

 

Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych znajdujących się w budynku z pozoru nie wydaje się kwestią zbyt istotną. Nic bardziej mylnego. Odpowiednie zabezpieczenie ich powierzchni nie tylko pozwala zabezpieczyć instalację przed kondensacją pary wodnej i stratami energii, ale również tłumi hałas, który jest bardzo łatwo przenoszony przez kanały pozbawione odpowiedniej izolacji.

Dodatkowo ważne jest zachowanie 1º spadku oraz stosowanie zaworów zwrotnych  w przypadku kanału poziomego.

Stosowanie zbiorników kondensacyjnych oraz zaworów zwrotnych w przypadku kanałów pionowych.
 
   

 

Świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla mieszkań, w których nie ma możliwości podłączenia wyciągu są okapy z technologią 3tech. Urządzenia te oprócz funkcji okapu spełniają również funkcję pochłaniacza wilgoci.