Prince

Zajmujemy się dystrybucją znanych i cenionych marek do twojego domu. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.


Okap to jeden z podstawowych kuchennych sprzętów, którego zadaniem jest filtrowanie tłuszczu, neutralizowanie zapachów oraz usuwanie wilgoci. Te trzy elementy powstają podczas gotowania lub smażenia. Dzięki pracy okapu ściany, meble oraz inne sprzęty kuchenne nie są pokryte tłustym osadem, a zapach gotowanych potraw nie rozchodzi się po mieszkaniu. Choć nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, to urządzenie usprawnia działanie kuchni i podnosi jej standard.

 

 

 

tłuszcz

Niektóre potrawy wymagają użycia tłuszczu, który jest bardzo dobrym nośnikiem smaku. Niestety podczas smażenia mięsa, ryb lub warzyw tłuszcz nie tylko pryska na boki, ale jego cząsteczki unoszą się w powietrzu i osiadają na wszystkich przedmiotach w kuchni, a także pomieszczeniach sąsiadujących. Usuwanie tej nieprzyjemnej warstwy tłuszczu jest pracochłonne i wymaga zastosowania środków chemicznych.

 

Filtr metalowy jest w okapie pierwszą barierą dla tłuszczu jest w stanie wychwycić tym mniej tłuszczu przedostanie się do wnętrza okapu, silnika oraz kanału wentylacyjnego.

alt
   

ZAPACHY

Zapachy odgrywają ważną rolę zarównono podczas spożywania posiłków jak i ich przygotowywania. Przyjeny zapach pobudza nasz system trawienny. Z większą przyjemnością siadamy do stołu, a nasz organizm jest przygotowany na przyjęcie pokarmu.

Te same zapachy jednak nie sprawiają nam już tyle przyjemności jeśli przenikną do salonu czy sypialni.

 

Do neutralizowania zapachów służy filtr węglowy. Filtr węglowy firmy Gutmann wykonany jest z pojedynczego kawałka węgla aktywnego z domieszką jonów srebra, co nadaje mu charakter antybakteryjny. Zapewnia 12-krotnie większą efektywność w porównaniu z tradycyjnymi filtrami, a forma plastra miodu zmniejsza straty wydajności i redukuje hałas.

więcej..>>

 

alt
   

WILGOĆ

Wiele rzyczy przygotowujemy w wodzie - makaron, ryż, warzywa. Woda podczas wrzenia przemienia się w parę wodną, ktora unosi się w powietrzu i ostatecznie osadza się na meblach, ścianach i innych przedmiotach w postaci kropelek. Wilgoć jest idealnym środowiskiem dla grzybów i pleśni, które są szkodliwe dla zdrowia domowników. Dlatego ważne jest usuwanie wilgoci

Ani filtr metalowy, ani węglowy nie zatrzymują wilgoci, dlatego po skończonym gotowaniu zaleca się krótkie wietrzenie kuchni.

 

 


wydajność okapu

co wpływa na wydajność okapu?

jak dobrac szerokość okapu?

poziom hałasu

jak obniżyć poziom hałasu?

jak dobrać silnik zewnętrzny

okap i płyta - nierozlączna para

odległość od płyty grzewczej a szerokość płyty

jak uniknąć kondensacji pary wodnej?