Prince

Zajmujemy się dystrybucją znanych i cenionych marek do twojego domu. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

wydajność okapu

co wpływa na wydajność okapu?

jak dobrac szerokość okapu?

poziom hałasu

jak obniżyć poziom hałasu?

jak dobrać silnik zewnętrzny

 

 

 

okap i płyta - nierozlączna para

Nikt z Państwa pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego, jak ważny jest wybór płyty w procesie planowania kuchni, a w szczególności doborze okapu. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie szerokości okapu do szerokości płyty, ale modelu okapu i trybu pracy do rodzaju płyty - przewidywanego modelu gotowania. 

     
 

Płyty "zimne" i płyty "gorące"

Określenia "zimna płyta" używa się w stosunku do płyt indukcyjnych i ceramicznych. Podczas gotowania na tego rodzaju płytach ciepło powstaje wewnątrzgarnka. Unoszące się opary szybko się chłodzą i mieszają z powietrzem.

 

Określenie "płyta gorąca" zarezerwowane jest dla płyt gazowych. Gotowaniu na otwartym ogniu towarzyszy nie tylko powstawanie wysokiej temperatury, ale również szybsze unoszenie się oparów ku górze.

 

Prędkość unoszenia się oparów uzależniona jest nie tylko od rodzaju płyty grzewczej, ale również sposobu przyrządzania potraw - nawet jeśli będzie się ono odbywało na płycie "zimnej". Opary ze smażenia będą unosiły się szybciej niż te z gotowania makaronu.

 

Wszystkie modele okapów mogą być stosowane z płytami "zimnymi"; większość sprawdzi się z płytami "gorącymi", jeśli jednak zamierzają Państwo korzystać z woka, frytownicy czy teppana najlepiej skonsultować wybór okapu ze specjalistą.

 

odległość od płyty grzewczej a szerokość płyty

jak uniknąć kondensacji pary wodnej?